| | Sun CLOSEDEnter Time text
0

[et_pb_section transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”off” custom_width_px=”1080px” custom_width_percent=”80%” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” fullwidth=”off” specialty=”off” admin_label=”section” disabled=”off”][et_pb_row make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”off” custom_width_px=”1080px” custom_width_percent=”80%” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″ custom_padding=”17.875px|0px|17px|0px” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”on” parallax_2=”off” parallax_method_2=”on” parallax_3=”off” parallax_method_3=”on” parallax_4=”off” parallax_method_4=”on” admin_label=”row” disabled=”off”][et_pb_column type=”4_4″ disabled=”off” parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text background_layout=”light” text_orientation=”left” admin_label=”Text” use_border_color=”off” border_style=”solid” disabled=”off”]

Erkeklerin Neredeyse %65 Kısımlık Bir Oranda Meme Büyüme Sorunu Var

estetik ve plastik cerrahi uzmanı Doç. DR. Dirimsel Akbaş, çoğunlukla erkeklerde meme büyümesinin sebebi belli olmadığını ve aynı zamanda toplumda erkeklerin yüzde 65’lik bir kısım bu sorunun olduğunu izah etti.

Erkeklerde emcik büyümesinin tehlikeli menfi teşhirler oluşturduğunu tamlayan FBM tıp Merkezi beğenilen ve Plastik Cerrahi intaniyeci Doç. Dr. Dirimsel Akbaş, “Erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti) kadınlara benzer bir şekilde normalden büyük ayevi gelmesidir. Erkeklerde memelerinin büyümesi can sıkıcı bir durum. Bu durumda bu boyut erkekler üzerinde bu denli ciddi bir menfi tesir oluşturmaktadır. Onu gizlenmiş eylemek için elisıkı korse he da daha dolgun kıyafetler giyerler. Bu nedenden dolayı nice sportif aktivitelere, dinlence aktivitelerine katılmaktan kendilerini sakınma ederler. Hemde toplumsal ortamlarda rahatsızlık hissederler” dedi.

Erkeklerde bicik büyümesinin otama edilebileceğinin altını çizen Akbaş, “çoğunlukla erkeklerde bicik büyümesinin nedeni ayan değildir. Genetik nedenlerle veya yapısal nedenlerle emcik büyümesi logos konusudur. Ayrıca ağır erkeklerde dahi uygun erkeklere nazaran memeleri daha fazla büyüyebilir. Erkeklerde hormonal bir etmen gelse, dert varsa bunun kesin olarak araştırılıp buna nazaran tedavi edilmesi gerekli olur ama bu genellikle yüzde 1-2’yi şamil olur. Yüzde 98 erkeklerde emcik büyümesinin sebebi belli değildir. Yani erkeklerde nedensiz olarak ortaya menfaat.

rastgele bir hastalığa bağlanmış olarak ortaya çıkmaz. En ağırbaşlı sonucu erkeklerde çok ağırbaşlı bir ruhsal rahatsızlık kaynağı oluşur. Bu nedenden dolayı jinekomasti olan erkekler plastik cerrahilere müracaat ederler. Jinekomastinin tedavisi müşkül değildir. Toplumdaki erkeklerin yüzde 65’inde jinekomasti sorunu vardır. Bunun bir kısmı problem etmezken, sair bir kısmı da epey ağır ileri genişliğinde ruhsal rahatsızlıklara dek yürüyen sorunlara biçim açabilir” diye sohbet etti.

Erkeklerde jinekomasti sorununun alelumum ergenlikçağı döneminden itibaren ortaya çıktığını söyleyiş işleyen Akbaş, “bicik büyümesi ergenlik dönemindeki çocuğu rahatsız ediyorsa onun performansını, toplumsal ilişkilerini, okul başarısını negatif etkileyebilir. Bu yüzden kesinkes bir plastik cerrahi eliyle değerlendirilmesi gerekli olur ve gerekli olursa müdahale ile düzeltilmelidir. Jinekomasti her yaşta karşımıza çıkabilir. Jinekomastide genişlik açısından çok fazla kullanılan ve davranma liposuction yani yağ iktibas dediğimiz lazerli liposuction ve cerrahi yöntemidir. Hangi yöntemin uygulanacağını ve araştırma ile düzenlilik konusunda uzatmak mümkün olabilir fakat aynı zamanda hepsinde dahi sonuçlarda orgazm elde edicidir. Bu çeşit gibi problemi olan kişiler tarafından sahip oldukları cçocuklar bu konuda daha fazla çocuklarının uzerınde yardımcı olsunlar şeklinde dile getirdi. Çocukların o şekilde bir ergenlik devri geçirmeleri, onların ileriki yaşlarda psikolojilerinde negatif tesirler bırakacaktır” şeklinde sohbet etti.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

1 Comment

    • Furkan Oymak

      Genelde kilo sorunu olan erkeklerde meme sorunu görülüyor. Bu aslında çok ciddi bir sorun.

Leave us a comment