| | Sun CLOSEDEnter Time text
0

Ertesi dönüşleri hele dahi ısı değişimleri antipatik dediğimiz algınlığın grip denli hastalıklar ile en kalın karşılaşılan dönemler olduğunu da unutmayın. Sonbaharın gelmesiyle grip mevsimi dahi girişir. Örtülü, kalabalık mekanlar ise gribe adeta okuntu çıkarır. Semptomlar elden kendini açık eder. Burun bölgesinde karıncalanmaya benzer kaşıntı, hapşırık ve kibir akıntısı gribin önce habercileridir. Önlem alınmaz ise belirtiler ağırlaşır, baş, eklem ağrıları bu semptomlara eşlik fiyat, difteri ağrısı bereketlenir, öksürük ve ateş eklenir. Nihayetinde konulan teşhis griptir.

Grip ve Soğuk Algınlığından Sakınmak İçin
Suya Sabuna Dokunun!

El Hijyeninin Sağlanması
Virüslerin genişlik gösterişsiz seyahati ellerimiz aracığı ile gerçekleşir. Ruz için dayanıklı olan nokta temas halinde vaki ellerin temizliği ve aynı zamanda hijyeni sağlığı için fazla önem arz paha. Ellerinizin sık sık yıkanması gripin ve antipatiğin algınlığı ile savaşta en sağlam silahtır unutmayın.

Sık Sık Duş Alınması

alelhusus sabahları alınacak ılık ayrıca itici bir duş, yukarı solunum yollarının kan dolaşımının düzenlenmesine apotr olur. Grip soğuk algınlığı olarak bu bölgelerde kendini gösterdiğini düşünülürse sevimsuz duşlar ve virüsler ile savaşta gölesel olarak güçlenme sağlanarak siper gerçekleşmesi söz konusudur.

Ayaklarınız İiçin Har – Sevimsiz Su Banyosu
Ayaklara uygulanan kızgın-sevimsiz banyosu, ağız ve gırtlak bölümündeki mukozanın sıcaklığını arttırır ve grip-itici algınlığına amil olmuş virüslerin bulunmayan olmasını ısmarlar. Yakıcı-sevimsiz banyosunda özen edilmesi gereken genişlik sağlam derece, yakıcı-soğuk banyosunun herhâlde sevimsiz suyla nihayetlendirilmesidir.

Egzersiz Yapın!
dimdik bir hayatın geçmiş adımıdır egzersiz. Yürüyüş, derrace, koşu dek maddi yükümlülükleri ağır olmayan ve kolaylıkla gerçekleştirilebilecek olağan egzersizlerin sağlığınız üzerindeki etkisi büyüktür. Bu ve benzer alıştırma programlarını kendiniz için bir hayat biçimine dönüştürmek vejetatif sinir sisteminin düzenlemesini peyler.

Yediklerinize ve İçtiklerinize Özen Edin!
Doğru tagaddi hayatınızın elden her anında ilgi emeniz gereken ve bir konu olup deyi konusu Grip ve Antipatik algınlığı ile mücadele edilen bu denli henüz bir aşkın özenide hak özne bir başlıktır söz konusudur. Beslenmenizin çoklu azık setleri ile gerçekleştirilmesi ile bağışlık yöntemi ile hemde hastalıklar ile mücadeleside önemlidir. Grip ve itici algınlığı ile mücadelede erkenci ve meyveden gani beslenmenin, tam tahılları henüz aşkın yemenin ve alelhusus dahi hayvani proteinlere henüz çok gravite vermenin faydası inkar edilemez.

Yoğurt ve aynı zamanda kefir miktarda probiyotik açısı ile gani hayvansal protein kaynakları ile muafiyet sistemini hızla kuvvetlendirmesi söz konusudur. Bu nedenle öğünlerinizden bu iki güçlü silahı eksik etmeyin. Erkenci, ürün biricik başına yeterli olmayacaktır, et, tavuk, balık ölçüsünde protein kaynaklarını, bakliyatları da uyumlu olarak tagaddi programınıza dahil edin. Kazançlı yönden alım gücünü zorlayıcı da olsa bazı proteinleri ucuza mal etmenin yöntemleri da vardır. Örneğin hamsi hem hesaplı hem de fosfor yönünden iyice varlıklı bir seçenektir. Kılçıkları ile tüketildiğinde ağır bir kalsiyum deposu olduğunu da belirtmekte kazanım var.

D Vitamini bağışıklık sistemini destekleyici genişlik kritik vitaminlerin başında varidat. Etkisi C Vitamininden bile büyüktür. D Vitamini yönünden bol gıdaları sofralarınıza taşıyın ve kelepir buldukça güneşe çıkın.

Dudak ve Diş eti Sağlığına İlgi Edin!
Grip ve soğuk algınlığı ile mücadelede dudak sağlığınızın gerçek olduğunu biliyor muydunuz? Ağız mukozası virüslerin kendilerine yaşamak için buldukları en görgüsüz adrestir. Bu nedenle dudak bölgesinin hijyen sağlanması ve aynı zamanda bu hijyenin hemde dişlerin ve diş etlerinin hemde yanak ve dilin fırçalanması ile kabildir. Kesif ile sık ağız bakımını ve svimsiz olan su ile gargara yapmayı da kesinlikle unutmamanızı tavsiye ederim. Antipatik suyla gargara hem dudak hem de gırtlak bölgesine yerleşmeye çalışan virüsleri öldürmede etkilidir.

Hem Bedeninizi Hem de Evinizi aşkın Sıcakla Boğmayın!

  • Grip ve sevimsiz algınlığından korunmak için beden ısısının metin bir ölçüde tutulması önemlidir. Etli giysiler alegori birkaç daire enikonu giysilerin tercih edilmesi, ayakların sıcak tutulması, su geçirmez ve kuvvetli ayakkabılar tercih edilmesi önemlidir.
  • hareket yerleri, okullar, evler kısacası mestur alanların iletken ve havalandırması grip ve soğuk algınlığına kontra mücadelede önemlidir. Havasız ve fazlası ile har ortamlar mikroplara davetiye çıkarır. Odanızın sıcaklığını mantıklı seviyede tutmaya ve yoğun yoğun havalandırmaya özen edin.

Muafiyet Sisteminizi Güçlendirin!

Soğuk algınlığı ve grip halk beyninde bunca önemsenmese de dakika dakika sonucu yaşama yitimi ile noktalanan sert epey grip virüsü vardır. İtici algınlığı ve gribe faktör vaki ortalama 200 çeşit virüs vardır ve vücudumuzun bu virüslerle savaşmayı öğrenmesi gereklidir. Grip genellikle bağışlık sisteminin zayıflamasına ilişkin ortaya çıkar.

Blog Attachments

1 Comment

    • Hayri Kırşan

      Özellikle yazın deli gibi bir grip salgını başlıyor, altın niteliğinde bilgiler bunlar.

Leave us a comment