| | Sun CLOSEDEnter Time text
0

Damarlarınızda dolaşan vena vücudunuz için nasıl dek güvenilir olduğunu biliyor musunuz? Genişlik iptida kusursuz organlarınız oksijenden mahrum kalır ve hücreleriniz karbondioksitle dolar. Bu dek sağlam bir role iye olan hun üzerine halk sizin değinme bahtlı olmayabilir. Bazısı insanlar yaşadıkları gerçek hun yitimi yüzünden hun bağışına ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu yüzden hekimler kan bağışı üstüne sağlıklı bireylerin isteklendirme edilmesi gerektiğini koruyor. Yapılan araştırmalara nazaran kan bağışının tek tam ciheti yardıma ihtiyacı olan insanlara müzaheret yapmak değildir benzeri zamanda nice faydası da vardır. İşte sizlere hâller ati o menafi;
Kan Akışını Düzenler
Yapılan araştırmalara nazaran kan bağışı eden bireylerde yüzde 88 oranında kalp krizi riski azalıyor. Bunun sebebi hun bağışı yaptıkça hun akışkanlığının artması ve kanın damar duvarlarına beis vermeyecek ölçüde incelmesidir. Bu yüzden ahenkli olarak kan verdiğiniz takdirde duygu hastalıklara kontra balaban ölçüde önlem almış olursunuz.
Mini Check-Up Yaptırmış Olursunuz
Kan bağışını yapmadan önce ilk vücudunuzun ısısı, nabzınız ve aynı zamanda kan basıncınız hemoglobin seviyenizde ölçülmektedir. Sizden alınan hun örneği laboratuvara gönderilerek 13 nispetsiz teste tabi tutulmaktadır. Bu testlerden biri dahi HıV ‘dir eğer test sonuçlarından size menfi bir geri dönüş yapılırsa, farkında olmadığınız bir rahatsızlığı erken teşhis etmiş olabilirsiniz.
Demir Seviyesini Düzenler
dimdik yetişkin bireylerin genelinde 5 gram demir bulunmaktadır. Hibe yapıldığında azalan demir seviyesini abra içeren gıdalarla yine aynı seviyeye getirebilme şansına sahipsinizdir. Ancak hun vermedikçe bakiye demir seviyesi damarlarınıza beis verebilir.
Daha Uzun Yaşarsınız
Yapılan araştırmalara göre hun bağışı özne bireyler yapmayanlara nazaran epey daha levent yaşıyor. Bunun sebebinin tamamen ruhsal olduğunu öne süren bu muayene, başkalarının hayatını kurtarmanın zihinde yarattığı etkinin sair hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini vurgulamaktadır.

5 Comments

  • Gökmen

   Nedense çok sağlıklı olmasını bildiğim halde kan vermekten korkuyorum ve beni kan tutuyor.

  • Berk

   Zaman zaman bağışta bulunurum. Yaşım genç 20’li yaşların başı diyelim. Şu ana kadar 6-7 defa kan vermişimdir. Tavsiye ederim..

  • Muhammet Ali GÖKDEMİR

   Hayat güzel daha uzun yaşam için kan bağışı yapılmalıymış bunu öğrendim çok teşekkürler 🙂

  • Selçuk

   bende kansızlık var veremiyorum ama çevremdeki verenlerden duyduğum kadarıyla 3 ayda düzenli olarak kan bağışlıyorlarmış. kirli kanı vücuttan atmak için

  • Sinan

   Hem insanların hayatlarını kurtarıyorsun.Hemde faydalanıyorsun gerçektende güzelmiş

Leave us a comment