| | Sun CLOSEDEnter Time text
0

İstenmeyen kıl ve tüylerde kurtulmak amacı ile kullanılan epilasyon aletlerinden ve diğer can acıtan geleneksel sistemlerde sıkıldınız mı? O zaman Lazer Epilasyon tam size göre.

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer Epilasyon teknolojik istenmeyen tüy yok etme sistemidir. Son dönemlerde ülkemizde oldukça fazla başvurulan bir yöntemdir. İstenmeyen tüy yok etme konusunda oldukça başarılı bir uygulama olan Lazer Epilasyon diğer yöntemlerden daha güçlü sonuçlar vermektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır ?

Bir uzman tarafından kullanılan Lazerli Epilasyon Cihazı ile tüylü bölgeye size uygun ışınlar gönderilir. Bu ışın kıl köklerinize erişerek kıl köklerinizi tahrip eder ve aynı kıl kökünden tekrar kıl uzamasını engellerken var olan kılın yanmasını sağlar. Lazer Epilasyondan 100% sonuç alabilmek için 4-5 seans tekrarlanması gerekir.

Özellikle belirtmek istiyoruz Lazer epilasyon uygulaması farklı kişiler üzerinde aynı sonucu vermez yani bir garantisi yok kişilerin 90% oranında tüylerden kurtulmayı hedeflemesi daha doğru olacaktır. Açık renkli insanlarda yüksek başarı için seans süresi uzatılabilir. Bu durum sadece kişinin ten rengi ile ilgilidir. Lazer epilasyon daha önce belirttiğimiz cilt tonundan tutun kıl yapısına ve mevsime göre değişiklik gösterebilir. Yüksek verimi alabilmek için uzman bir ekip ile çalışmak gerekmektedir. Ankara’da ki Lazer Epilasyon Merkezlerini görüntülemek için bir önceki yazımızı okuyunuz. => Ankara Lazer Epilasyon.

Lazer Epilasyon Acı Verecek mi ?

Acı hissi olacaktır geleneksel yöntemlere göre daha minimum denebilir. Sadece seans süresince acı duyulacak. Cildiniz hassas ise lokal Anesteziye ihtiyaç duyacaksınız. Tedavi sonrası bazı ciltlerde ağrı ve tahrişlik durumu olabilir. Eğer ağrı derecesi yüksek ise Lazer Epilasyon Merkezlerinden Yardım Alabilirsiniz. Zaten uzman doktorlarda bu bilgiyi verecektir ancak unutmamalısınız ki 2 gün güneş ışığından uzak durmalısınız aksi taktirde ciddi sağlık sorunları söz konusu olabilir.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinen Yanlışlar

  • Yanlızca kadınlara içindir: Cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanır.
  • Ağrı yapar: Gereken durumlarda lokal anestezi uygulanır.
  • Sadece yüzdeki tüylere uygulanır:  Tüm vücuda uygulanır.
  • Çok pahalıdır: Seans Başı fiyatlandırılır.
  • Tüyler 5 sene sonra tekrar çıkar: Gerçekte, seanslara düzenli katılınması durumunda tüyler tekrar çıkmaz.

Etiketler; Lazer Epilasyon Nedir, Lazer Epilasyon Ankara, Lazer Epilasyon Merkezleri Ankara

 

 

Blog Attachments

Leave us a comment